Artemis Kitaplarını
online satın almak
için tıklayınız.
 

BEYAZ KRALİÇE
Kitap Adı: BEYAZ KRALİÇE
Satış Fiyatı: 24 YTL
Kitabı satın almak için tıklayın
Orjinal Adı:
Yazarı: PHILIPPA GREGORY
Türü: TARİH
Çevirmen: DEMET ALTINYELEKLİOĞLU
Barkod:
ISBN: 978-605-4377-31-2
Sayfa Sayısı: 528
Basım Tarihi: EYLÜL 2010


Kitap Hakkında Yorumlar


15. yüzyıl. Tudor Hanedanı öncesi ülkeyi yöneten kraliyet ailesinin dramatik ve dokunaklı hikayesi. Önlenemez kadınlar. Güller Savaşı.

KUZEN KUZENE KARŞI
Plantagenet’ler İngiltere tahtı için sayısız savaşa girdi. Onlar, Tudor’lardan önce İngiltere’yi yöneten ve tahtta hak iddia eden hanedandı. Philippa Gregory, romanında gizli oyunlar ve mahrem öykülerle Plantagenet’lere yeniden hayat veriyor. Ailenin gizli kahramanlarını, boyun eğmez kadınları tanımaya Beyaz Kraliçe Elizabeth Woodville’le başlıyoruz.

Beyaz Kraliçe, genç Kral Edward’la gizlice evlenen, olağanüstü güzel ve hırslı bir kadının, Elizabeth Woodville’in öyküsünü anlatıyor. Sonradan taç giyerek kraliçe ünvanını alacak Elizabeth, ömrü boyunca ailesinin başarısı için mücadele ediyor.Ancak iki oğlunu, tarihçilerin yüzyıllardır çözümleyemediği esrarlı bir olayda kurban veriyor.Londra Kulesi’nde kaybolan prenslerin akıbeti bugün bile çözülememiş bir sır. Philippa Gregory, kendine özgü, nitelikli bakış açısıyla, İngiliz tarihindeki bu çözülmemiş gizemi, kusursuz bir araştırma ve benzeri olmayan kurgu yeteneğiyle gözler önüne seriyor.
 
 
YORUMLAR (Toplam 9 yorum)
 
Elif Harman (03.12.2012 20:56:15)
  Muhteşem bir kitap Edward'ın kendi tahtı pahasına Elizabeth'e ve cocuklarına bağlılığı mükemmel. Edward ve Elizabeth aşkına bayıldım inşallah IV.Edward ve Elizabeth Woodville hakkındaki kitaplardan daha fazla çeviri yapılır bu muhteşem kitapta emeği geçen ve bize sunulmasını sağlayan herkese teşekkürler...
 
zübercan öztürk (22.01.2012 11:17:43)
  Gerçekten harika bir kitap .Hiç bitmeyen savaşlar,ölümler bu seferde bir Avrupa mitolojisi Melusina eşliğinde anlatılıyor...
 
buse tekin (02.02.2011 01:16:59)
  Mükemmeldi Mahkum Prensesten sonra en çok beğendiğim roman oldu devamını bekliyorum :)
 
Tüm Yorumlar
Siz de yorumunuzu yazın !